Virksomheter i Aalborg

Industries

Forretningsdistribusjon etter næring
 Handling: 19,3 %
 Profesjonelle tjenester: 13,5 %
 Industri: 11,8 %
 Restauranter: 8,4 %
 Medisinsk: 6,9 %
 Hjelp til hjemmet: 6,8 %
 Andre: 33,3 %
BransjebeskrivelseAntall bedrifterGjennomsnittlig alder for virksomhetenGjennomsnittlig Google-rangeringVirksomheter per 1 000 innbyggere
Frisører1354.61,4
Skjønnhetssalonger1864.61,9
Offentlig administrasjon1524.11,5
Høyere utdanning (høyskoler og universiteter)1364.31,4
Andre bygg og annlegg1384.51,4
Eiendom2894.22,9
Annen overnatting1364.01,4
Alle medlemskapsorganisasjoner4774.34,8
Andre medlemsorganisasjoner2464.22,5
Holdingselskaper1314.61,3
Helse og medisin4833.94,9
Konsernledelse3094.43,1
Reklame og markedsføring1414.31,4
Teknisk byggingstjenester2134.32,2
Barer og puber1364.21,4
Elektronikkbutikker2693.92,7
Handling annet1594.11,6
Klesbutikker2413.92,4
Kontorrekvisita-butikker1683.91,7
Leieutstyr2064.02,1
Område for Aalborg, Region Nordjylland49,9 km²
Befolkning98 694
Mannlig befolkning48 807 (49,5 %)
Befolkning av kvinner49 887 (50,5 %)
Befolkningsendring fra 1975 til 2015 +17 %
Befolkningsendring fra 2000 til 2015 +5,1 %
Gjennomsnittsalder33,8
Mannlig gjennomsnittsalder32,5
Kvinnelig gjennomsnittsalder35,1
NabolagAalborg Centrum, Aalborg SV, Aalborg SØ, Aalborg Øst
Lokal tidtorsdag 13:47
Tidssonesentraleuropeisk sommertid
FacebookFacebook profil
Bredde- & lengdegrad57.048° / 9.9187°
Postnumre0900910092109220

Aalborg, Region Nordjylland - Kart

Aalborg, Region Nordjylland Befolkningstetthet

År 1975 til 2015
Data1975199020002015
Befolkning84 33889 68693 91398 694
Befolkningstetthet1 688 / km²1 795 / km²1 880 / km²1 976 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Aalborg Befolkningsendringer fra 2000 til 2015

Økning på 5,1 % fra år 2000 til 2015
BeliggenhetEndring siden 1975Endring siden 1990Endring siden 2000
Aalborg, Region Nordjylland+17 %+10 %+5,1 %
Region Nordjylland+2,1 %+1,3 %+0,3 %
Danmark+12,1 %+10,4 %+6,3 %
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Aalborg, Region Nordjylland Gjennomsnittsalder

Gjennomsnittsalder: 33,8 år
BeliggenhetGjennomsnittsalderMedian alder (kvinne)Median alder (mann)
Aalborg, Region Nordjylland33,8 år35,1 år32,5 år
Region Nordjylland42 år43 år41 år
Danmark40,5 år41,3 år39,6 år
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Aalborg, Region Nordjylland Befolkningstre

Befolkning etter alder og kjønn
AlderMannKvinneTotal
Under 5 år2 4462 3044 751
5-92 0111 9403 952
10-142 1072 0684 175
15-192 6442 9035 547
20-247 1517 43614 588
25-296 0144 97510 990
30-344 1143 2807 394
35-393 0832 6695 753
40-443 0132 7715 784
45-492 8212 7935 614
50-542 5172 7275 244
55-592 4802 5094 990
60-642 4852 6745 159
65-691 9032 3004 204
70-741 5171 9203 438
75-791 1131 5762 689
80-848191 3992 219
85 Pluss5711 6402 211
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Aalborg, Region Nordjylland Befolkningstetthet

Befolkningstetthet: 1 976 / km²
BeliggenhetBefolkningOmrådeBefolkningstetthet
Aalborg, Region Nordjylland98 69449,9 km²1 976 / km²
Region Nordjylland566 1007 966,1 km²71,1 / km²
Danmark5,5 millioner43 072 km²128,8 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Aalborg, Region Nordjylland Historisk og fremtidig anslått befolkning

Estimert innbyggertall fra 1760 til 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [link] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Nabolag

Bedriftfordeling etter boligområder i Aalborg
 Aalborg Centrum: 39,5 %
 Aalborg SV: 24,1 %
 Aalborg Øst: 19,6 %
 Aalborg SØ: 15,6 %
 Andre: 1,2 %

Bedriftsfordeling etter pris for Aalborg, Region Nordjylland

 Rimelig: 47,9 %
 Moderat: 41,9 %
 Dyr: 8,9 %
 Veldig dyrt: 1,3 %

Human Development Index (HDI)

Statistisk sammensatt indeks over forventet levealder, utdanning og inntekt per innbygger.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Aalborg, Region Nordjylland CO2-utslipp

Utslipp av karbondioksid (CO2) per innbygger i tonn per år
BeliggenhetCO2-utslippCO2-utslipp per innbyggerCO2-utslippsintensitet
Aalborg, Region Nordjylland1 067 507 tonn10,8 tonn21 376 tonn/km²
Region Nordjylland6 400 457 tonn11,3 tonn803,5 tonn/km²
Danmark59 647 724 tonn10,8 tonn1 384 tonn/km²
Sources: [link] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Aalborg, Region Nordjylland CO2-utslipp

2013 CO2-utslipp (tonn/år)1 067 507 tonn
2013 CO2-utslipp (tonn/år) per capita10,8 tonn
2013 CO2-utslipp intensitet (tonn/km²/år)21 376 tonn/km²

Naturlige farer

Relativ risiko av 10
TørkeLav (2)
* Risiko, spesielt for flom eller skred, kan ikke være for hele området.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University, and International Research Institute for Climate and Society - IRI - Columbia University. 2005. Global Drought Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4VX0DFT.

Nylige jordskjelv i nærheten

Størrelse 3.0 og større
DatoTidOmfangetAvstandDybdeBeliggenhetlink
24.11.200403:253,183,2 km15 000 mDenmarkusgs.gov
29.05.199521:003,284,9 km10 000 mDenmarkusgs.gov
11.03.199113:093,339,8 km10 000 mDenmarkusgs.gov

Aalborg, Region Nordjylland

Aalborg eller Ålborg er en by ved Limfjorden, som ligger i Nordjylland. Aalborg er Danmarks fjerde største by med 106 916 innbyggere og 203 448 innbyggere i kommunen (2013). Aalborg ble grunnlagt i vikingtiden. Byen er sete for Aalborg stift og Region Nordjyl..  ︎  Aalborg Wikipedia-side

Postnumre

Prosent av bedrifter etter Postnumre i Aalborg
 Postnummer 9000: 70 %
 Postnummer 9200: 11,5 %
 Postnummer 9220: 10,3 %
 Postnummer 9210: 7,8 %
 Andre: 0,5 %

Om våre data

Dataene på denne siden er estimert ved å bruke et antall offentlig tilgjengelige verktøy og ressurser. Det leveres uten garanti, og kan inneholde unøyaktigheter. Bruk på egen risiko. Se her for mer informasjon.