Virksomheter i Frederiksberg

Industries

Forretningsdistribusjon etter næring
 Handling: 17 %
 Profesjonelle tjenester: 15,9 %
 Industri: 9,9 %
 Restauranter: 9,6 %
 Medisinsk: 7,9 %
 Hjelp til hjemmet: 5,9 %
 Andre: 33,8 %
BransjebeskrivelseAntall bedrifterGjennomsnittlig alder for virksomhetenGjennomsnittlig Google-rangeringVirksomheter per 1 000 innbyggere
Frisører1704.51,6
Skjønnhetssalonger2494.52,4
Matbutikker og supermarkeder1313.91,2
Eiendom2864.32,7
Reise og transport1373.51,3
Alle medlemskapsorganisasjoner3753.83,5
Andre medlemsorganisasjoner2154.22,0
Helse og medisin6023.95,7
Psykiatere og psykoterapeuter1564.51,5
Konsernledelse4353.84,1
Reklame og markedsføring1453.71,4
Spesialisert design2044.61,9
Teknisk byggingstjenester1453.41,4
Kafeer1704.11,6
Elektronikkbutikker2273.92,1
Handling annet2144.12,0
Klesbutikker2074.22,0
Kontorrekvisita-butikker1933.81,8
Område for Frederiksberg, Region Hovedstaden8,7 km²
Befolkning105 699
Mannlig befolkning49 953 (47,3 %)
Befolkning av kvinner55 747 (52,7 %)
Befolkningsendring fra 1975 til 2015 +82,1 %
Befolkningsendring fra 2000 til 2015 +23,5 %
Gjennomsnittsalder36,5
Mannlig gjennomsnittsalder35,7
Kvinnelig gjennomsnittsalder37,3
NabolagFrederiksberg, Frederiksberg C
Lokal tidfredag 09:07
Tidssonesentraleuropeisk sommertid
Vær19.9°C spredte skyer
Bredde- & lengdegrad55.67938° / 12.53463°
Postnumre14591621180018011802Mer

Frederiksberg, Region Hovedstaden - Kart

Frederiksberg, Region Hovedstaden Befolkningstetthet

År 1975 til 2015
Data1975199020002015
Befolkning58 05873 34985 588105 699
Befolkningstetthet6 673 / km²8 430 / km²9 837 / km²12 149 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Frederiksberg Befolkningsendringer fra 2000 til 2015

Økning på 23,5 % fra år 2000 til 2015
BeliggenhetEndring siden 1975Endring siden 1990Endring siden 2000
Frederiksberg, Region Hovedstaden+82,1 %+44,1 %+23,5 %
København+50,8 %+31,3 %+18,4 %
Region Hovedstaden+36,4 %+22,8 %+13,4 %
Danmark+12,1 %+10,4 %+6,3 %
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Frederiksberg, Region Hovedstaden Gjennomsnittsalder

Gjennomsnittsalder: 36,5 år
BeliggenhetGjennomsnittsalderMedian alder (kvinne)Median alder (mann)
Frederiksberg, Region Hovedstaden36,5 år37,3 år35,7 år
København36,5 år37,2 år35,8 år
Region Hovedstaden38,9 år39,7 år38 år
Danmark40,5 år41,3 år39,6 år
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Frederiksberg, Region Hovedstaden Befolkningstre

Befolkning etter alder og kjønn
AlderMannKvinneTotal
Under 5 år3 6573 4227 080
5-92 4122 3674 780
10-142 0831 9814 065
15-191 8771 9233 801
20-243 9134 9338 846
25-294 8375 61910 457
30-345 5165 61911 135
35-394 7364 4349 170
40-443 8793 6627 542
45-493 1393 0436 182
50-542 5862 6585 244
55-592 4192 8555 274
60-642 8613 2906 152
65-692 2652 7224 988
70-741 4432 0223 466
75-799781 5852 563
80-846881 4802 169
85 Pluss6632 1312 795
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Frederiksberg, Region Hovedstaden Befolkningstetthet

Befolkningstetthet: 12 149 / km²
BeliggenhetBefolkningOmrådeBefolkningstetthet
Frederiksberg, Region Hovedstaden105 6998,7 km²12 149 / km²
København1,2 millioner348,8 km²3 436 / km²
Region Hovedstaden1,7 millioner2 602,8 km²669,8 / km²
Danmark5,5 millioner43 072 km²128,8 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Frederiksberg, Region Hovedstaden Fremtidig anslått befolkningstetthet

Estimert innbyggertall fra 1975 til 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [link] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Nabolag

Bedriftfordeling etter boligområder i Frederiksberg
 Frederiksberg C: 59,2 %
 Frederiksberg: 35,4 %
 Andre: 5,4 %

Bedriftsfordeling etter pris for Frederiksberg, Region Hovedstaden

 Rimelig: 46,2 %
 Moderat: 36,8 %
 Dyr: 16,3 %
 Veldig dyrt: 0,7 %

Human Development Index (HDI)

Statistisk sammensatt indeks over forventet levealder, utdanning og inntekt per innbygger.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Frederiksberg, Region Hovedstaden CO2-utslipp

Utslipp av karbondioksid (CO2) per innbygger i tonn per år
BeliggenhetCO2-utslippCO2-utslipp per innbyggerCO2-utslippsintensitet
Frederiksberg, Region Hovedstaden1 103 964 tonn10,4 tonn126 892 tonn/km²
København12 353 066 tonn10,3 tonn35 415 tonn/km²
Region Hovedstaden18 123 923 tonn10,4 tonn6 963 tonn/km²
Danmark59 647 724 tonn10,8 tonn1 384 tonn/km²
Sources: [link] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Frederiksberg, Region Hovedstaden CO2-utslipp

2013 CO2-utslipp (tonn/år)1 103 964 tonn
2013 CO2-utslipp (tonn/år) per capita10,4 tonn
2013 CO2-utslipp intensitet (tonn/km²/år)126 892 tonn/km²

Nylige jordskjelv i nærheten

Størrelse 3.0 og større
DatoTidOmfangetAvstandDybdeBeliggenhetlink
15.12.200821:204,358,2 km10 000 mSwedenusgs.gov
01.04.198601:564,287 km33 000 mSwedenusgs.gov
14.06.198517:404,491,7 km33 000 mSwedenusgs.gov

Frederiksberg, Region Hovedstaden

Frederiksberg er en by på Sjælland i Danmark, opprinnelig vest for København, men er etter noen nabokommuners innlemmelse i København (1901) helt omsluttet av denne.   ︎  Frederiksberg Wikipedia-side

Postnumre

Prosent av bedrifter etter Postnumre i Frederiksberg
 Postnummer 2000: 58,7 %
 Postnummer 1850: 5,3 %
 Andre: 35,9 %

Om våre data

Dataene på denne siden er estimert ved å bruke et antall offentlig tilgjengelige verktøy og ressurser. Det leveres uten garanti, og kan inneholde unøyaktigheter. Bruk på egen risiko. Se her for mer informasjon.