Virksomheter i Capelle aan den IJssel

Industries

Forretningsdistribusjon etter næring
 Profesjonelle tjenester: 19,4 %
 Handling: 18,3 %
 Industri: 9,3 %
 Undervisning: 7,3 %
 Medisinsk: 6,7 %
 Hjelp til hjemmet: 5,9 %
 Skjønnhet og spa: 5,4 %
 Andre: 27,7 %
BransjebeskrivelseAntall bedrifterGjennomsnittlig alder for virksomhetenGjennomsnittlig Google-rangeringVirksomheter per 1 000 innbyggere
Skjønnhetssalonger1444.52,2
Låneselskaper1343.82,0
Andre bygg og annlegg1333.92,0
Eiendom1774.22,7
Generelle kontraktører1184.01,8
Grossister1174.01,8
Oppføring av bygninger1344.32,0
Helse og medisin3143.84,7
Konsernledelse1614.02,4
Regnskapsførere1794.52,7
Reklame og markedsføring814.81,2
Teknisk byggingstjenester793.21,2
Elektronikkbutikker1484.32,2
Kontorrekvisita-butikker2243.93,4
Område for Capelle aan den IJssel, Zuid-Holland15,4 km²
Befolkning66 436
Mannlig befolkning32 147 (48,4 %)
Befolkning av kvinner34 289 (51,6 %)
Befolkningsendring fra 1975 til 2015 +14,7 %
Befolkningsendring fra 2000 til 2015 +2,5 %
Gjennomsnittsalder41,6
Mannlig gjennomsnittsalder40,3
Kvinnelig gjennomsnittsalder42,9
Retningsnumre10
NabolagHet Lage Land, Oosterflank, Prins Alexander, Rivium, Zevenkamp
Lokal tidtorsdag 06:44
Tidssonesentraleuropeisk sommertid
Bredde- & lengdegrad51.92917° / 4.57778°
Postnumre29012902290329042905Mer

Capelle aan den IJssel, Zuid-Holland - Kart

Capelle aan den IJssel, Zuid-Holland Befolkningstetthet

År 1975 til 2015
Data1975199020002015
Befolkning57 94162 02864 78866 436
Befolkningstetthet3 761 / km²4 027 / km²4 206 / km²4 313 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Capelle aan den IJssel Befolkningsendringer fra 2000 til 2015

Økning på 2,5 % fra år 2000 til 2015
BeliggenhetEndring siden 1975Endring siden 1990Endring siden 2000
Capelle aan den IJssel, Zuid-Holland+14,7 %+7,1 %+2,5 %
KralingseVeer+15,2 %+14,7 %+2,6 %
Zuid-Holland+21,1 %+12,1 %+5,9 %
Nederland+24,3 %+13,4 %+6,5 %
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Capelle aan den IJssel, Zuid-Holland Gjennomsnittsalder

Gjennomsnittsalder: 41,6 år
BeliggenhetGjennomsnittsalderMedian alder (kvinne)Median alder (mann)
Capelle aan den IJssel, Zuid-Holland41,6 år42,9 år40,3 år
KralingseVeer40,8 år42 år39,5 år
Zuid-Holland40 år40,9 år39,1 år
Nederland41 år41,7 år40,2 år
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Capelle aan den IJssel, Zuid-Holland Befolkningstre

Befolkning etter alder og kjønn
AlderMannKvinneTotal
Under 5 år1 8691 8073 677
5-91 9351 8203 755
10-142 0421 8873 929
15-192 1471 9544 101
20-242 0181 9603 978
25-291 9382 0614 000
30-341 8792 0153 895
35-392 1202 1484 269
40-442 3732 5644 938
45-492 4872 7025 190
50-542 4452 6965 142
55-592 2362 4884 724
60-642 3932 4624 855
65-691 4031 4772 881
70-741 0851 3212 406
75-797881 0591 847
80-845749271 501
85 Pluss4159421 358
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Capelle aan den IJssel, Zuid-Holland Befolkningstetthet

Befolkningstetthet: 4 313 / km²
BeliggenhetBefolkningOmrådeBefolkningstetthet
Capelle aan den IJssel, Zuid-Holland66 43615,4 km²4 313 / km²
KralingseVeer52 21713,9 km²3 759 / km²
Zuid-Holland3,6 millioner3 417,4 km²1 048 / km²
Nederland16,9 millioner41 398,3 km²408,7 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Capelle aan den IJssel, Zuid-Holland Historisk og fremtidig anslått befolkning

Estimert innbyggertall fra 1600 til 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [link] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Nabolag

Bedriftfordeling etter boligområder i Capelle aan den IJssel
 Rivium: 30,9 %
 Oosterflank: 12,4 %
 Het Lage Land: 10 %
 Zevenkamp: 9,3 %
 Prins Alexander: 5,1 %
 Andre: 32,2 %

Retningsnummer

Prosent Områdekoder bruk av bedrifter i Capelle aan den IJssel
 Retningsnummer 10: 69,5 %
 Retningsnummer 6: 23,5 %
 Andre: 7,1 %

Bedriftsfordeling etter pris for Capelle aan den IJssel, Zuid-Holland

 Rimelig: 50 %
 Moderat: 38,7 %
 Dyr: 9,3 %
 Veldig dyrt: 2 %

Human Development Index (HDI)

Statistisk sammensatt indeks over forventet levealder, utdanning og inntekt per innbygger.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Capelle aan den IJssel, Zuid-Holland CO2-utslipp

Utslipp av karbondioksid (CO2) per innbygger i tonn per år
BeliggenhetCO2-utslippCO2-utslipp per innbyggerCO2-utslippsintensitet
Capelle aan den IJssel, Zuid-Holland763 795 tonn11,5 tonn49 590 tonn/km²
KralingseVeer599 822 tonn11,5 tonn43 182 tonn/km²
Zuid-Holland38 003 786 tonn10,6 tonn11 120 tonn/km²
Nederland167 743 567 tonn9,91 tonn4 051 tonn/km²
Sources: [link] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Capelle aan den IJssel, Zuid-Holland CO2-utslipp

2013 CO2-utslipp (tonn/år)763 795 tonn
2013 CO2-utslipp (tonn/år) per capita11,5 tonn
2013 CO2-utslipp intensitet (tonn/km²/år)49 590 tonn/km²

Nylige jordskjelv i nærheten

Størrelse 3.0 og større
DatoTidOmfangetAvstandDybdeBeliggenhetlink
09.09.200121:303,461,7 km10 000 mThe Netherlandsusgs.gov
08.09.200123:583,876 km10 000 mThe Netherlandsusgs.gov
11.09.199905:323,778,4 km10 000 mThe Netherlandsusgs.gov
28.07.199512:24496,6 km10 000 mThe Netherlandsusgs.gov
20.09.199418:123,471,6 km5 000 mThe Netherlandsusgs.gov
01.12.198912:093,149,5 km10 000 mThe Netherlandsusgs.gov

Capelle aan den IJssel, Zuid-Holland

Capelle aan den IJssel (ofte forkortet til Capelle) er en og kommune i Nederland i provinsen Zuid-Holland.   ︎  Capelle aan den IJssel Wikipedia-side

Postnumre

Prosent av bedrifter etter Postnumre i Capelle aan den IJssel
 Postnummer 2901: 15,3 %
 Postnummer 2908: 15,2 %
 Postnummer 2909: 14,1 %
 Postnummer 2907: 13 %
 Postnummer 2904: 11,5 %
 Postnummer 2903: 10,2 %
 Postnummer 2902: 9,5 %
 Postnummer 2905: 5,6 %
 Postnummer 2906: 5,3 %
 Andre: 0,3 %

Om våre data

Dataene på denne siden er estimert ved å bruke et antall offentlig tilgjengelige verktøy og ressurser. Det leveres uten garanti, og kan inneholde unøyaktigheter. Bruk på egen risiko. Se her for mer informasjon.