Virksomheter i Trondheim

Industries

Forretningsdistribusjon etter næring
 Handling: 18,2 %
 Profesjonelle tjenester: 16,9 %
 Industri: 8,6 %
 Medisinsk: 7,4 %
 Hjelp til hjemmet: 7,2 %
 Restauranter: 7,1 %
 Undervisning: 6,6 %
 Andre: 28 %
BransjebeskrivelseAntall bedrifterGjennomsnittlig alder for virksomhetenGjennomsnittlig Google-rangeringVirksomheter per 1 000 innbyggere
Frisører1754.11,1
Skjønnhetssalonger3314.32,0
Førskoler og barnehager1674.31,0
Kreativ kunst2164.41,3
Matbutikker og supermarkeder1724.01,1
Andre bygg og annlegg1954.21,2
Eiendom4334.02,6
Andre medlemsorganisasjoner1734.41,1
Oppføring av bygninger2114.01,3
Varehandel med maskiner1634.21,0
Helse og medisin4573.82,8
Sykehus1553.80,9
Juridisk og finans1793.71,1
Konsernledelse3944.42,4
Reklame og markedsføring2094.41,3
Teknisk byggingstjenester1934.01,2
Elektronikkbutikker3604.22,2
Handling annet2024.11,2
Klesbutikker2364.11,4
Område for Trondheim, Sør-Trøndelag321,8 km²
Befolkning163 684
Mannlig befolkning82 066 (50,1 %)
Befolkning av kvinner81 618 (49,9 %)
Befolkningsendring fra 1975 til 2015 +63 %
Befolkningsendring fra 2000 til 2015 +23,9 %
Gjennomsnittsalder35,9
Mannlig gjennomsnittsalder34,8
Kvinnelig gjennomsnittsalder37
Retningsnumre7
NabolagElgeseter, Ila, Jakobsli, Ranheim, Øya
Lokal tidtorsdag 19:23
Tidssonesentraleuropeisk sommertid
Vær10.7°C overskyet
Bredde- & lengdegrad63.43049° / 10.39506°
Postnumre70037004700570067010Mer

Trondheim, Sør-Trøndelag - Kart

Trondheim, Sør-Trøndelag Befolkningstetthet

År 1975 til 2015
Data1975199020002015
Befolkning100 420118 999132 086163 684
Befolkningstetthet312,0 / km²369,8 / km²410,4 / km²508,6 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Trondheim Befolkningsendringer fra 2000 til 2015

Økning på 23,9 % fra år 2000 til 2015
BeliggenhetEndring siden 1975Endring siden 1990Endring siden 2000
Trondheim, Sør-Trøndelag+63 %+37,6 %+23,9 %
Sør-Trøndelag+39,5 %+27,8 %+18,6 %
Norge+30,2 %+23,2 %+16,4 %
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Trondheim, Sør-Trøndelag Gjennomsnittsalder

Gjennomsnittsalder: 35,9 år
BeliggenhetGjennomsnittsalderMedian alder (kvinne)Median alder (mann)
Trondheim, Sør-Trøndelag35,9 år37 år34,8 år
Sør-Trøndelag37,7 år38,7 år36,8 år
Norge38,8 år39,6 år38 år
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Trondheim, Sør-Trøndelag Befolkningstre

Befolkning etter alder og kjønn
AlderMannKvinneTotal
Under 5 år5 6115 21010 822
5-94 8734 6839 556
10-144 8004 6219 421
15-195 0364 9269 963
20-246 9516 60313 555
25-297 2976 56613 863
30-346 7135 83012 544
35-396 3065 80312 110
40-446 0865 90511 992
45-495 4325 34010 772
50-545 0424 9409 983
55-594 5644 7199 284
60-644 3184 4528 771
65-693 3353 4976 833
70-742 0692 3924 462
75-791 5242 1223 646
80-841 2531 8973 151
85 Pluss8542 1112 966
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Trondheim, Sør-Trøndelag Befolkningstetthet

Befolkningstetthet: 508,6 / km²
BeliggenhetBefolkningOmrådeBefolkningstetthet
Trondheim, Sør-Trøndelag163 684321,8 km²508,6 / km²
Sør-Trøndelag310 47628 974,9 km²10,7 / km²
Norge4,9 millioner322 754,2 km²15,2 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Trondheim, Sør-Trøndelag Historisk og fremtidig anslått befolkning

Estimert innbyggertall fra 1790 til 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [link] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Retningsnummer

Prosent Områdekoder bruk av bedrifter i Trondheim
 Retningsnummer 9: 42,4 %
 Retningsnummer 7: 37 %
 Retningsnummer 4: 18,6 %
 Andre: 2 %

Bedriftsfordeling etter pris for Trondheim, Sør-Trøndelag

 Rimelig: 47,2 %
 Moderat: 39,9 %
 Dyr: 11,8 %
 Veldig dyrt: 1 %

Human Development Index (HDI)

Statistisk sammensatt indeks over forventet levealder, utdanning og inntekt per innbygger.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Trondheim, Sør-Trøndelag CO2-utslipp

Utslipp av karbondioksid (CO2) per innbygger i tonn per år
BeliggenhetCO2-utslippCO2-utslipp per innbyggerCO2-utslippsintensitet
Trondheim, Sør-Trøndelag2 753 724 tonn16,8 tonn8 556 tonn/km²
Sør-Trøndelag3 704 104 tonn11,9 tonn127,8 tonn/km²
Norge86 855 170 tonn17,7 tonn269,1 tonn/km²
Sources: [link] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Trondheim, Sør-Trøndelag CO2-utslipp

2013 CO2-utslipp (tonn/år)2 753 724 tonn
2013 CO2-utslipp (tonn/år) per capita16,8 tonn
2013 CO2-utslipp intensitet (tonn/km²/år)8 556 tonn/km²

Naturlige farer

Relativ risiko av 10
JordskjelvLav (2)
* Risiko, spesielt for flom eller skred, kan ikke være for hele området.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.

Trondheim, Sør-Trøndelag

(tidligere Nidaros og Trondhjem) er en bykommune i Sør-Trøndelag, og den tredje mest folkerike kommunen i Norge med 184 960 innbyggere (per 1. januar 2015). Kommunen fikk sin nåværende utstrekning i 1964 da Trondheim ble slått sammen med nabokommunene Bynese..  ︎  Trondheim Wikipedia-side

Om våre data

Dataene på denne siden er estimert ved å bruke et antall offentlig tilgjengelige verktøy og ressurser. Det leveres uten garanti, og kan inneholde unøyaktigheter. Bruk på egen risiko. Se her for mer informasjon.